شب چهارم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه چهارم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب چهارم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ در دسته بندی براساس ظرفیت و… انسان ها را به چهار گروه تقسیم کردیم که گروه چهارم همان کسانی بودند که بخاطر ظرفیت بالایشان خداوند آن ها را مورد رحمت و عنایت خود قرار می دهد. چه کنیم ظرفیتمان افزایش یابد؟

💠 برای رسیدن به ظرفیت بالا، اول باید ایمان و باور خود را تقویت کنیم.

↩️ برای افزایش ظرفیت باید:

۱-دیدگاه خود را نسبت به جهان تصحیح کنیم: بدانیم که لذت بردن اشکالی ندارد اما هدف اصلی دنیا لذت طلبی نیست بلکه رشد کردن است.

💠 توصیه دین لذت همراه با توجه به خدا است. حتی کسی که نتواند بخشی از زندگی خود را صرف خوشی هایی که بعد از خود دل مردگی به همراه ندارد کند نزد خدا بازخواست می شود.

💠 طبق روایت مومنی که بخاطر خوشنودی خدا از لذت های حرام بگذرد، خداوند چشیدن طعم لذت های حلال را نصیبش می کند.

۲- نگاهمان نسبت به خود را تصحیح کنیم:

↩️ سه نوع ديدگاه نسبت به خود وجود دارد:

۱⃣ انسان فقط یک جسم است که به زودی تمام می شود.(مستند اخراج توصیه می شود).
طبق اعتقاد یهود، بجز قوم یهود هیچکس انسان نیست بلکه دیگران حیواناتی هستند در جسم انسان که برای خدمت به یهود آفریده شده اند. در مستند اخراج، شاهد پروفسور ها، دانشمندان و اساتید بزرگ دنیا هستیم که بخاطر رد نظریه داروین از نظر علمی و… از حقوق خود منع شده، از جایگاه خود برکنار و اخراج گردیده اند.
علاوه برآن قانونی وجود دارد که می گوید؛ شرط عضویت در هيئت های علمی قبول این نظریه است.
طبق این نظریه انسان ميمونی تكامل يافته است.

۲⃣ انسان جسمی است كه روح هم دارد، یعنی اولویت با جسم و تن است.

۳⃣ انسان روحی است كه در این مرحله از زندگی داخل یک جسم مادی قرار گرفته است. این دیدگاه با اسلام تطابق دارد و اسلام آن را تایید می کند.

💠 يكی از موفق ترين انسان های روی زمين که از دست و پا محروم بود. در سن ۱۴ سالگی با این تفكر که من تنها یک جسم هستم خودكشی می كند ولی موفق نمی شود. یعد از مدتی دیدگاهش را تغییر می دهد، به خاصیت روح خود ایمان می آورد و یکی از موفق ترین انسان های دنیا می شود.

💠 اگر ديدگاه سوم را که اصل وجود ما را روح می داند در کنار آیه”نَفَخْتُ فيهِ مِن روحي” قرار بدهيم از پاسخ سوال “من کیستم؟” آگاه می شویم. من كسی هستم كه خدا به دست خودش خلق كرد و از روح خودش در من دميد!

💠 ما توانمندیم زیرا از جنس روح هستیم و روح از جنس امر است. يعنی می توانيم به چنان مقامی برسیم که هرچه بخواهیم را به دست بیاوریم.( كن فيكون)

💠 چگونه به آن مرحله برسيم؟ در ادامه… 

5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه