شب دهم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه دهم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب دهم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ برای انتخاب شدن توسط امام(ع) بايد در گروهی باشيم كه به دليل ظرفيت بالایشان خدا مدير برنامه هایشان است.
ایمان، باعث افزایش ظرفیت می شود. اولين نکته در مبحث ايمان، ايمان به خود است. ما يک روح هستيم كه فعلا در قالب يک جسم قرار داریم.
طبق روايت: كسانی كه از دنیا می روند و جهان دیگر را می بینند به خدا می گویند؛ خدايا اجازه بده تا برويم بقيه را هم بياوريم!
حيات ابدی جای ديگری است. ديدت را وسیع تر کن. به حيات دنيوی نباید دل بست.

💠 روح وقتی ایمان به خدا پیدا کند توانایی هایش آشکار می شود.

💠 روح بزرگ است. به رسيدگی و تغذیه خاص خودش نیاز دارد. روح با این ظرفیت خاص نیاز به مراقبت های خاص خودش هم دارد.

💠 با انگیزه های ساده و کوچک روح را قانع نکنید. مثلا انگیزه تان برای درس خواندن فقط دیپلم گرفتن، دانشگاه رفتن، لیسانس و… نباشد. تا كی می خواهيم با اين انگیزه های کوچک به روح وعده بدهيم؟ برای هركس به طبع سنش اين وعده ها هست. مثلا برای بزرگ تر ها به پول رسيدن و… توجه کرده اید چرا حتی بعضی كسانی كه خیلی پولدار هستند خودكشی می كنند؟ چرا بيشترين آمار خودكشی برای کسانی است که در تجريش تهران ساکن هستند؟ کسی که همه چيز دارد ديگر چرا؟ مشكلش چيست؟

💠 وای به حال اينكه محروميت ها از ما گرفته بشود و حل بشود! اگر انگيزه حركتت فقط رفع محروميت ها شود روح ضعیف و سرخورده می شود. بعد كه محروميت ها رفع بشود دیگر هیچ چیز، جذابیتی برای روح ندارد!

💠 مثلا ما که می رويم ماركده و پل زمان خان از راه و منظره لذت می بریم اما آدم هایی که آنجا زندگی می کنند فقط آسفالت های کف خیابان را می بينند! چرا؟ چون برایشان عادی شده! جذابيت ها و زيبايی های سطحی همه همینطور است! عادی می شود! لاس وگاس و آلمان و آمريكا و… هم بروی اولش برایت جذاب است ولی بعد از چند ماه، ديگر عادی است!

💠 رسیدن به جذابیت های دنیایی، انگيزه كافی و درونی برای تو نيست! پس انگیزه ای که اگر در آن رشد کنیم دیگر متوقف و تمام نمی شود چيست؟

💠 اگر می خواهی هميشه با انگيزه و پر نشاط باشی با ايمان به خدا حركت كن!

💠 روحت را خراب نكن. اگر روحت را با خدا پيوند زدی كسی نمی تواند تو را زمين گير كند.

↩️ ايمان به خدا !

💠 حديث: هيچ عملی به اندازه خدمت به خلق انسان را به خدا نزديک نمی كند. (بعد از انجام واجبات و ترک محرمات. چون اول بايد جزء خدا پرستان باشی. زیرا خدا پاداش کارهای خوب كسانی كه به خدا شرک می ورزند يا از سران كفر هستند يا اصلا كاری به خدا ندارند را در همين دنيا با نعمت های مختلف می دهد يا اینکه مرگشان را ساده می گيرد).

💠 به خدا و خودت ایمان داشته باش

💠 خداوند تک تک ما را برای رسالتی خلق کرده! در كنار ايمان به خدا به خودت ایمان بیاور.

💠 وقتی به ايمان به خدا رسيدی، روحت تازه می شود! تازه می تواند حركت كند. ايمان را در بچه هایمان هم تقویت کنیم.

↩️ انگیزه مان برای تقویت روح چه باشد؟ طبق حديث: جوان ها در آخر الزمان بايد زمينه ساز ظهور مهدی فاطمه زهرا(س) بشوند! حالا با اين انگيزه برو زندگی كن و سعی کن يار حضرت(عج) باشی.

💠 شش ماه با ایمان زندگی کن. ببین خسته می شوی؟

💠 آنقدر برای ظهور حضرت(عج) تلاش کنید كه وقتی آقا(عج) ظهور کرد بگویید آنقدری كه جان داشتم برای ظهور تلاش كردم…

💠 ايمان خستگی را از بین می برد. قدرتت فوق العاده می شود.


لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه