شب یازدهم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه یازدهم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب یازدهم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ برای اینکه قلبمان از رضایت سرشار شود بايد ظرفيت و لياقتمان را افزايش بدهيم.
ایمان به خود باعث می شود ظرفیتمان زیاد شود. بدانيم يک هديه الهی هستيم. ما یک جسم تمام شدنی نیستیم بلکه يک روح هستيم در قالب جسم.
برای جهت دادن روح می توانیم از انگیزه های کوچک و سطحی استفاده کنیم كه اينطوری روح خفه می شود. پس باید از یک انگیزه عالی استفاده کنیم تا روح را جهت دهیم كه آن ايمان به خدا است!

💠 هدف انسان در ايمان به خدا، تقرب است! یعنی به مقامی برسیم که خدا لايكمان كند. روح اگر با حقيقت ايمان عجين شود، به عظمتی می رسد كه هيچ كس جلودارش نيست!

💠 طبق روایت در قيامت چند گروه خیلی فقیر هستند که يک گروه کسانی هستند كه حال ندارند نماز صبح بخوانند.

↩️ اگر روح با ایمان عجین شود عامل و موتور متحركت تقرب به خدا می شود! عامل نشاط و حركت مومن درونی است نه يک عامل بيرونی.

💠 مثلا آيت الله بهجت با وجود اینکه پیر شده بودند باز هم سرشار از انرژی و حس خوب بودند. چرا؟ چون درونشان درست بود!

💠 مشكل جوان های امروز اين است كه می خواهند كاری كنند که به چشم دیگران بيایند! كاری كن به چشم خدا بيايی!! طوری زندگی كن خدا عاشقت بشود.

💠 اسلام قدرت آباد کردن دنیا و آخرتت را دارد! در صورتی كه بیش از ۸۰ درصد یا دنیا یا آخرت را منع می كنند. اعتقاد دارند برای رسيدن به زندگی معنوی باید از دنيا کناره گیری کرد و در غار رفت و… ولی اسلام با رهبانيت و گوشه نشينی مخالف است و به حضور در جامعه دعوت می کند!

💠 برای خانم ها در مسئله سير و سلوک اخلاقی چه چیزی تاثير گذار و موثر است؟ هيچ چيز رشد دهنده تر از وقت گذاشتن برای خانواده و همسرشان نیست!

💠 برای آقايان در مسئله سیر و سلوک هيچ چيز به اندازه تلاش کردن برای خانواده موثر نيست!

💠 مردان باید همسرانشان را با نام نيكو صدا كنند! به حضرت علی(ع) نگاه كنيم چگونه همسرشان را صدا می كنند: ثمرة فوادي، حبيبتي…

💠 با پدر و مادر درست و نيكو صحبت كنيم! با يک جانم گفتن بهشان می دانی چقدر به خدا نزديک می شوی؟ كجا چنین مكتبی پيدا می كنيد كه اينقدر برای زندگی دنيايی برنامه داشته باشد؟

💠 چقدر راه برای تقرب به خدا داريم!

💠 چقدر حديث داريم كسی كه پيشانی دخترش را ببوسد، كسی كه دست پدرش را ببوسد، كسی كه پای مادرش را ببوسد! خدمت به پدر و مادر دنيا و آخرتت را آباد می كند! چون عامل لبخند رضايت خدا است! به خدا نزديک می شوی…

💠 طوری زندگی كن خدا عاشقت شود! فقط كه وسط هم در حوزه و هم در بازار، مغازه و هرجايی می شود لبخند رضايت خدا را كسب كرد.

💠 اساس زندگيت اين باشد كه خانواده ات به تو احساس رضایت داشته باشند.

💠 مومن تفكرش اينطوری است كه حال ديگران را خوب می كند. با همدردی كردن با خانواده و دوستان، يک ليوان آب دادن دست مادر وپدر، حرف زدن با رفیقان و هر كار خوبی که بلدی می توانی اطرافیانت را خرسند کنی.

💠 بوعلی سينا می گوید هروقت از پس حل مسئله ای بر نمی آمدم دو ركعت نماز می خواندم. خدا به فکرم جهت می داد و مسئله حل می شد!

💠 برای خدا درس بخوان! با خدا باش و پادشاهی كن!

💠 هركس در هر مقامی می تواند تقرب پيدا كند!

💠 اگر وجودت اينطوری شد برای تقرب به خدا مهربان می شوی و به همه خوبی می کنی.

ادامه مبحث در جلسات هفتگی باران…


5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه