شب سوم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

9 ماه پیش

جلسه سوم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب سوم، محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ بعضی ها ظرفیتی به دست می آورند كه بدون اینکه درخواستی داشته باشند خداوند به آن ها عنایت می کند. چه كنيم جزء اين دسته شویم؟

💠 اولين مورد برای تقويت ظرفيت، #ايمان است. يعنی باوری جدی و قلبی که با روح عجین شده و دستاوردهای زيادی به همراه دارد. باور به خود، اولین نکته در مبحث ایمان است. اينكه چه دیدگاهی نسبت به خود داریم؟ اگر خودمان را يک انسان بيكار و بی فایده ديدی، انتخاب خودت ( نه خدا و قِسمت) اين است كه يک زندگی پر چالش و سخت داشته باشی.

💠 اولين نکته ای كه باید در ايمان به خود، باور كنيم، ماهیت من است.

💠 چرا بعضی ها اينقدر معتقدند ولی بعضی ها آماده فرار از اعتقادات؟ چرا بعضی ها برای هر دقیقه از عمرشان برنامه ريزی می کنند ولی بعضی جوان ها اکثر وقتشان را تلف می کنند و هيچ تحركی ندارند؟

↩️ جواب همه این سوال ها این است که:
👈 نگاهمان به جهان و جهان بينی درست نيست! اصلا نمی دانيم چرا به این دنیا آمده ایم؟ دو ديدگاه وجود دارد:

۱. انسان برای خوش گذرانی و لذت به این دنیا آمده: اين تفكر با طراحی و سیستم اين دنيا هم خوانی ندارد. معتقدین و طرفداران اين تفكر اکثرا به پوچی رسیده اند یا حتی خودكشی کرده اند.
زیرا اين دنيا و طراحی‌اش برای لذت طلبی آفريده نشده!
بعضی ها اين سوال را می پرسند چون نمی دانند هدف از خلقتشان چه بوده! اين اشتباه است كه ما يكبار زندگی می كنيم پس هر لذتی را تجربه کنیم! ما تنها يكبار زندگی نمی كنيم بلکه ما يكبار حيات دنيوی را تجربه می كنيم. وقتی مشكلات و سختی های دنيا را مشاهده می کنیم درمی یابیم که اين دنيا برای لذت و لذت طلبی نيست. آیا خوشی و لذتی که ناخوشی به دنبال خود دارد لذت بخش است؟! پس هدف از طراحی این دنیا فقط برای لذت طلبی نیست! پس برای چه است؟
۲. برای رشد كردن است: برای رشد كردن باید محدوديت ها را تحمل کرد. مثلا برای ورزشكار شدن بايد از استراحتت کم کنی و به تمرين كردن بپردازی. پس محدود می شوی. يا برای دكتر شدن بايد چندين سال درس بخوانی و محدودیت ها را تحمل کنی تا رشد كنی. چقدر می توان رشد كرد؟ آنقدر می توانی رشد كنی كه وقتی به امامت سلام می دهی جواب سلام امام را می شنوی!

💠 پس چرا بعضی از جوان ها از انجام کارهای نادرست خودداری نمی کنند؟ چون به شعار خدا که می گوید تو برای ابديت خلق شده‌ای توجه نمی کنند!فیلم کامل جلسه

4.7 (93.33%) 3 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه