شب پنجم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه پنجم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب پنجم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ برای اینکه میزان رضایتمندی خود را افزایش بدهیم نیاز داریم که ظرفیت خود را افزایش دهیم یا به تعبیر دیگر لیاقتمان را افزایش بدهیم تا امام(ع) انتخابمان کند.

💠 برای چه به این دنیا آمده ایم؟ نگاهمان به جهان چگونه است؟ هدف از خلقت ما لذت طلبی است یا رشد؟

💠 به خودمان ايمان داشته باشیم. ما تنها یک جسم نیستیم که زود تمام شویم بلکه روحی هستیم که برای زندگی در این دنیا در جسمی مادی قرار داریم.

💠 ظرفيت روح فوق العاده زياد است.

↩️ مطابق آیه قرآن دونوع مقام داریم: مقام امر و مقام خلق، مقام امر يعنی كن فيكون(هرچه امر کنیم همان می شود) ولی مقام خلق زمان می برد تا به وجود بيايد. روح دارای مقام امر است اراده كند اتفاق می افتد.

💠 ظرفيت روح آنقدر بالا است که می تواند مفاهيم را در يک لحظه انتقال بدهد كه به این کار طی اللسان می گویند. يا روح می تواند جسم را تسخير كند طوری که دربند مكان نباشد كه به این کار طی الارض می گویند يا می تواند رويای صادقه ببيند و وقايع را زودتر از آنكه اتفاق بيفتد ببيند و… مثالی دیگر قدرت مرتاض های هندی است که می توانند با چشم قطاری که در حال حرکت است را نگهدارند(كه البته شيوه و روش آن ها متفاوت هست و مورد تایید نیست صرفا قدرت انسان مورد توجه است).

💠 از امام علی(ع) پرسيدند درب خيبر كه چندين نفر بايد تكانش بدهند رد چطور از جا درآوردید؟ فرمودند من با قدرت جسم اينكار را نكردم!

💠 اين ها گوشه ای از قدرت روح انسان است.

💠 همه ما انسان ها از این روح برخورداریم. حالا چرا نمی توانيم آن كار ها را انجام بدهيم؟؟ چون روحمان را رشد نداده ایم و خوراک روحمان را تامین نکردیم.
آخرين دفعه ای كه يک نماز با توجه خوانده ايم را يادمان هست؟

💠 بشر اگر به اين حقيقت برسد كه درون خود اين ظرفيت را دارد و متصل به عالم بالا است به خيلی چيزها می تواند دست یابد.
البته يهودیان در تلاشند که ما به این حقیقت دست پیدا نکنیم! مثلا از قدرت كائنات می گویند تا به ما اثبات کنند این قدرت از آن ما نیست بلکه در کائنات است.
درصورتی كه آن قدرت درون خودمان است! ما باید به قدرت خودمان ایمان داشته باشیم نه به کائنات.
به هر نحوی حواسمان را پرت می كنند تا خودمان را نشناسيم!

💠 انسان خليفة الله است. بزرگترين مشكلمان اين است كه به ظرفیتمان باور نداريم و البته موانعی هست كه بايد از آن ها عبور كنيم.

💠 از موانع كه عبور كنيم به جايی می رسيم كه می توانيم از صبح تصميم بگيريم در طول روز چگونه باشيم.

💠 چه موانعی وجود دارد؟ چه چیزی موجب می شود مسير هموار شود؟ در ادامه…


5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه