شب ششم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه ششم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب ششم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ چه كنيم تا امام حسين(ع) ما را انتخاب كند؟

💠 قاسم جيگركی آدم خلاف کاری بود اما در یک هیئت علمداری می کرد. آن هیئت بخاطر حضور قاسم خلوت شد. خدام هیئت به قاسم امر کردند که از هیئت برود. قاسم عرض ادب کرد و گفت اگر مشكل منم می روم تا جلسه آقا شلوغ بشود! بعد از این ماجرا خادمان هیئت خواب امام حسين(ع) را می بینند که امر می کنند خادمان قاسم را به هیئت بياورند. قاسم هم همان شب در خواب امام حسين(ع) را می بیند که می فرمایند؛ “طوری باش كه ما می خواهيم نه آنطوری كه خودت می خواهی”. بعد از این ماجرا است که قاسم متحول می شود و دست از خلاف می کشد.

💠 باید طوری باشيم كه امام حسين(ع) می پسندند و به رضايت برسيم. ظرفيتمان را افزايش بدهيم. باورمان به خودمان را تغيير بدهیم و به این باور برسیم که ما یک جسم تمام شدنی نیستیم. ما يک روح هستيم كه “فعلا” در يک جسم هستیم، همان روحی كه خداوند می فرمایند: نَفَختُ فيهِ مِن روحي.

💠 بايد روحمان را تقويت كنيم و موانع تقويت روح را برطرف كنيم.

↩️ موانع تقویت روح چيست؟

۱⃣ باور نکردن روح و توانايی هايش: روح و توانایی هایش را باور کنیم. هر صبح كه از خواب بيدار می شويم باور داشته باشیم که يک خالق بيدار شده است. ما توسط روحمان می توانيم خلق كنيم زیرا ظرفيت روح فوق العاده زیاد است. البته اگر این ظرفیت مدیریت نشود همانقدر كه خوب است می تواند ويرانگر شود.

۲⃣ تمركز نداشتن بر اين قدرت: قدرت روح تحول ايجاد می كند نه كائنات. اين قدرت و عظمت درون خودمان است. دین نسخه خالق است برای تربیت روحی که درون ما است. مثلا ما برای رفع خستگيِ جسم می خوابيم ولی دين گفته برای رفع خستگی روح تسبيحات حضرت زهرا(س) بگو! اگر با توجه گفته بشود حقيقتا خستگی روح را برطرف می كند! فراموش نكنيم اين دستور از طرف همان کسی است كه روحش درون ما است! روح تقويت بشود بيماری های جسمی تضعيف می شود!! فرق ما با مرتاض های هندی اين است كه آن ها برای استفاده از توانايی های روحشان، جسمشان را به شدت تضعيف می كنند تا نقش روح پررنگ بشود ولی ما اينكار را خطا می دانيم. ما روح را تقويت می كنيم تا روحمان جسممان را مديريت كند.

۳⃣ تلقين و تمرين و تكرار کردن: امروزه در جوامع علمی دنيا درباره تلقین بحث و گفتگو صورت می گیرد.
در دین ما تلقین(تمرین و تکرار) از عوامل سير و سلوک است. در پزشكی هم تلقين درمانی وجود دارد. مثلا طبق تحقیقات اسم سرطان باعث می شود مريض به خود مدام تلقین بد کند. انقدری که این تلقین کردن باعث مرگ می شود خود بيماری مضر نيست. كسانی هستند که بخاطر روحيه بالایی که داشتند خوب شدند. در بحث تلقین باید بدانیم که ارواح با هم ديگر در ارتباط هستند و به دلیل این ارتباط هر باوری که داشته باشی همان برایت رقم می خورد. در اصطلاح دينی می گوییم ارواح جذب و مجذوب می شوند. اگر مثلا به خودت گفتی فلانی برای من بدیمن است. روحت واقعا بدیمنی را جذب می كند! باید با تمرین و تکرار باور های غلطت را از بین ببری.

💠 در این دنیا تو انتخابگری. می توانی خوبی یا بدی را انتخاب کنی. می توانی به روح خوراک خوب یا بد بدهی. مثلا اگر مدام موسيقی و آهنگ های بی مفهوم یا بد مفهموم گوش دادی، روحت از آن تغذیه می کند و از آن تفکری که در مفهوم آن آهنگ وجود دارد استفاده می کند و آن را تبدیل به باور می کند.


5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه