شب هشتم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه هشتم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب هشتم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ باید قلبمان سرشار از رضایت باشد تا امام(ع) انتخابمان کند.

💠 رضایت، حاصل ظرفیت بالا است.

💠 برخی از مشکلاتمان حاصل ظرفیت پایین و باور غلطمان نسبت به خود است. البته بعضی مواقع مشکلات و سختی ها زمينه ساز يک جهش هم می تواند باشد.

💠 برای افزایش ظرفیت باید توانایی های روح خود را بشناسیم، آن را باور کنیم و سپس تقویت نماییم.

↩️ تقدير چیست؟ آيا خدا روند همه مراحل زندگیمان را با جزئيات مشخص كرده؟ مثلا امروز در ساعتی مشخص اتفاقی مشخص بيفتد؟ اگر اينطور باشد پس روایت “تقدیر بنده به اندازه تفكر او است” چیست؟

💠 مثال برای تقدير: در برخی صفحات مجازی مثل اینستاگرام صفحه جستجویی وجود دارد که برای هركس پست های متفاوتی را نشان می دهد. این تفاوت به پست هایی که می پسندیم یا ذخیره می کنیم بستگی دارد. هرچه را انتخاب كرده باشیم مطابق همان سبک پست های دیگر را به ما نشان می دهد. رابطه زندگی روزانه ما و تقدیر هم همینگونه است.

💠 هر صبح كه بیدار می شوی تقدیرت براساس عملکرد آن روزت، عملکرد روز گذشته ات و آن چیزهایی که خدا روی آنها حساس است رقم می خورد.

💠 خداوند روی بعضی مسائل حساس است و در عين مهربانی و محبت بعضی وقت ها هم بغض می كند! بعضی ها می گویند من خدا را قبول دارم ولی خدایی را كه هرطور باشم تنها واکنشش لبخند باشد. اين ديگر خدا نيست… بت است!

💠 مثلا زمانی که حضرت يوسف(ع) به زندانی آزاد شده فرمود سفارش ما را به پادشاه بکن، خدا گفت به کسی جز من اميدواری؟ ۱۰ سال بیشتر در زندان بمان! خداوند به بعضی مسائل حساس است! اين خدا، خدا است!

💠 اگر هر صبح که بیدار می شوی حال بدی داشتی به خدا شکایت نکن، کار های اشتباهی را که دیروز پسندیدی و انتخاب کردی را بررسی کن. دنیا سلف سرویس است. خودت خوبی یا بدی را برای خود انتخاب می کنی.

💠 موسیقی هایی که می شنوی خیلی در جهت گیری ات موثر است پس درست انتخاب كن!

💠 هر صبح نعمت ها و خوبی ها را تماشا کن و شکر و سپاس بگو. نگو ای وای دوباره دنبال گرفتاری هایم! اگر نگاهت را تغییر دادی و خوش بین شدی بهترين ها برایت رقم می خورد! كمترين نعمت ها و خوبی ها را هم نادیده نگیر. چقدر زیبا است که اين گفته ها و راهکار ها همان احادیث و روایاتی هستند که ۱۴۰۰ پیش گفته شده و در دین خودمان موجود است.

💠 به عنوان مثال: فردی يكسال برای كنكورش استرس داشته. همه سال را با استرس زندگی كرده بعد می گوید چرا روز كنكور استرس دارم! تو يک سال انتخابت استرس بوده. بايد يک سال قبل از استرست جلوگیری می کردی.

💠 این مسئله دو روزه درست نمی شود. تا الان طور دیگری زندگی کرده ای برای تغییر کردن و خوش بین شدن باید روی خودت کار کنی و خودسازی کنی. طبق آیه قرآن اگر كسی با توكل به خدا و اعتماد به او زندگی كند خدا تنهایش نمی گذارد!

💠 سعی كنيم موسيقی هایی که گوش می کنیم، حرف هایی که می زنیم، چيزهايی كه می بينيم و… را درست انتخاب کنیم.

💠 سعی کنیم دائما در یاد خدا باشیم. یاد خدا آغاز خروج از جهنم زندگی و ورود به بهشت آن است. ذكرالله دو حالت دارد:

۱⃣ ذكر گفتن لفظی: مثل سبحان الله و …

۲⃣ عبوديت: در روایت آمده؛ كسی كه از ذكر من روی برگرداند در زندگی گرفتار می شود. البته به جز كفار كه خدا با آن ها به گونه ای دیگر حساب می کند.

💠 چرا آمار افسردگی، خودکشی، قتل و… در بعضی كشورها كه از نظر ما مثل بهشت هستند بالا است؟ بخاطر عدم ياد و ذكر خدا…

💠 شش ماه تا یک سال سعی کن خداوند تمام کانون توجهاتت باشد. طوری زندگی کن که خدا دوست دارد. مثلا خدا دوست دارد هرصبح چطور باشی؟ ذكر بگویی، با مردم درست برخورد کنی، با پدر و مادر خوب برخورد کنی و…
روزانه سه دقيقه با خدا خلوت کن و حتی برایش درد دل هایت را بنویس. اگر بصورت مستمر این کار را انجام دهی تاثیرش را نی بینی! خودت را با اراده نشان بده!

💠 شهيد حججی گفت: طوری زندگی كن خدا عاشقت بشود! پس با خدا باش و پادشاهی كن!


5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه