شب نهم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

8 ماه پیش

جلسه نهم محرم ۹۸ | مجتمع فرهنگی باران

با موضوع : مولا مرا برای خودت انتخاب کن


🏴 شب نهم محرم الحرام ۱۴۴۱

⬅️ امام(ع) اول به قلبمان نگاه می كند اگر رضايت در قلبمان باشد چشم می آییم. یعنی راضی به رضای خدا باشیم.

💠 گروهی از آدم ها هستند كه خدا بدون اینکه آن آدم ها درخواستی بکنند نعمت های زیادی نصیبشان می کند. بايد ظرفيت داشته باشيم تا خدا بهمان نعمتی بدهد. خداوند حکیم است و با حکمت تصمیم می گیرد که به چه کسی چه نعمتی بدهد.

💠 عالم بر اساس ایمان به خدا خلق شده. خداوند ایمان و باور داشتن را دوست دارد و به افرادی که باور دارند عنایت می کند.

💠 اولين نکته در مبحث ایمان، ايمان به خود است. ما يک روح هستيم كه موقتا در جسم قرار داریم.

↩️ برای آزاد شدن ظرفيت و توانايی های روح روی ذکر و یاد تمرکز کن.

💠 ما هرصبح كه بیدار می شویم با كارها و حرف هایمان تقديرمان را انتخاب می كنيم. این نکات از قانون جذب نيست! قوانین جذب برای ذهن است که ذهن خود ابزاری برای روح است و این نکات هم برای توانایی های روح است نه ذهن.
امروزه به اشتباه به جای قدرت روح می گویند قانون جذب و به جای قدرت الهی می گویند قدرت كائنات!

💠 اگر با خدا كاری نداشتی خيلی از خدا توقع نداشته باش!

💠 خداوند همیشه به دلت نگاه می كند. اگر دلت پر از حسادت، نا اميدی و نارضایتی باشد. خدا برایت متناسب با همان ها تقدیرت را رقم می زند. گندم از گندم برويد جو ز جو!
کسانی که ما فکر می کنیم خیلی خوش شانس هستند برای این است که قلبشان پر از محبت و امید است به همین دلیل خدا تقدیر خوبی برایشان رقم می زند. مشكل ما اين است که قلبمان آلوده شده و مثلا به جای غبطه خوردن حسادت می كنيم.

💠 خدایی که خودش را بخشنده مهربان توصیف می کند خیرش به همه می رسد. اگر حس کردی که خدا به تو خیری نرسانده بدان یقینا یا تحلیلت نادرست است یا مشکل از خود تو است.

💠 اشتباه ما چیست؟ اينكه هوای هم ديگر را نداريم. خیر هم ديگر را نمی خواهيم! يک مداح يا هيئت زمين بخورد بعضی ها خوشحال می شوند و توئیت های نامربوط راجع به محفل اباعبدالله(ع) می گذارند! قطعا شيطان بر کسی که حب اهل بیت را از دلش پاک بیرون کرده و بغض اهل بیت را دارد سيطره پيدا كرده است.

💠 خوش سليقه باش! خوبی ها را انتخاب کن تا خدا هم برایت خیر و خوبی رقم بزند! بجای حسادت محبت، ايثار، خوش رويی را انتخاب كن و آن وقت ببین خدا چه تقدیر خوبی برایت رقم می زند!

💠 وقتی ظرفيت روح را به توان خدا رسانديم زندگیمان محصولش توفيق، انسانيت، دست گيری از مردم و خوشبختی محض است.

💠 خداوند در حدیث قدسی با این مضمون می فرماید که: به قلب هر بنده ای که نگاه كنم و ببينم وجه قابل توجهی از قلبش ذكر من خدا است، چند كار برايش انجام می دهم:

۱⃣ اداره ی زندگيش را خودم بر عهده می گيرم

۲⃣ خودم همنشین او می شوم

۳⃣ خودم هميشه از طرق مختلف با او صحبت ميكنم

۴⃣ خودم مونس او می شوم


5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه